22 Mart 2018 Perşembe Saat 18:14
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmail SAÇLI
i_sacli@hotmail.com
SİVAS GÜNLERİ!
11 Kasım 2015 Çarşamba Saat 00:23

SİVAS GÜNLERİ!

SİYASET GÜNLERİ GELİP ÇATMADAN.

AÇILIN KAPILAR ŞAHA GİDELİM.    PİR SULTAN ABDAL

SİVAS GÜNLERİ!

6-7-8 Kasım tarihlerin de Maltepe Sahil de Geleneksel Sivas günleri yapıldı. 2 yıl önce feshanedeki etkinlikte panelist olarak da konuşmacı olarak katıldım. Görüşlerimi orada da paylaşmıştım.

Siyasetin kırılma noktaları olan Irk ve Mezhep üzerinden yürütülmesi, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Dernek, Vakıf ve Federasyonların kültür sanat etkinliğinde siyasi parti üzerinden yürütülmesi sadece etkinliği düzenleyen partinin toplantısı durumuna düşer.

Sivas günleri sanki AK Partili Sivaslılar buluşması gibi idi. Diğer federasyonların konfederasyonun genel başkanı da CHP li Avcılar Belediye Başkanı Sayın Handan Toprak, Sivas Platformu başkanı Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem ikisi de doğru değil diğer konfederasyon etkinlik yapınca da CHP li Sivaslılar mı katılacak burada Sivas Kültürü Sevdası değil Siyaset öne çıkar.

Sivas’ın sanatçısı, Siyasetçisi, iti, köpeği anıldı. Sivas’ın ozanı Pir Sultan Abdal’ın Resmi de adı da yoktu. Şarkışla standında, Âşık Veysel vardı. Muhsin Yazıcıoğlu vardı. Kangal köpekleri vardı. Neden ozanımız yoktu.

Ulu cami, çifte minarelere Selçukludan Osmanlıya tüm eserler vardı. 4 Eylül Kongre binası bu etkinlikte gözükmüyordu. Cumhuriyet’in temelinin atıldığı Sivas ili öne çıkmamıştı. Bol konuşma Plaket teşekkürden oluşan bir kültür etkinliği.

Sivaslı hemşerilerim, feshanede de söyledim. Oradaki resimlerin yanına, yanan, Madımak Oteli resmi konulmalı. Hayatını kayıp eden 35 canın Resmi asılmalı, tarihimizi anarken bu kara lekeyi de anmalıyız. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

10.11.2015

İsmail Saçlı


Bu yazı toplam 476 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Veli GÜLSOY
1.Hızırşah
İsmail SAÇLI
SİVAS GÜNLERİ!
H.Habip Taşkın
DAMDA NE DAMI?
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Yenilenen Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel Olmuş
Güzel
İdare Eder
Kötü