16 Mart 2018 Cuma Saat 23:03
ADALET İÇİN 31 Mart’ta Kadıköy’de buluşuyoruz!
30 Mayıs 2012 Çarşamba Saat 08:45
ADALET İÇİN 31 Mart’ta Kadıköy’de buluşuyoruz!

Sivas katliamı ile ilgili olarak Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Dernekleri ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı başta olmak üzere bir çok yöre derneği ve vakıf bugün Ankara’da bir araya gelerek 31 Mart Cumartesi günü İstanbul Kadıköy Meydanı’nda büyük bir miting yapma kararı aldılar. Mitingle ilgili yapılan ortak açıklama şöyle: Yüreğimizdeki yangın devam ediyor! ADALET İÇİN 31 Mart, Cumartesi, Saat 12:00 İstanbul KADIKÖY Meydanı'nda buluşuyoruz!

Sivas katliamı ile ilgili olarak Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Dernekleri ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı başta olmak üzere bir çok yöre derneği ve vakıf  bugün Ankara’da bir araya gelerek 31 Mart Cumartesi günü İstanbul Kadıköy Meydanı’nda büyük bir miting yapma kararı aldılar. Mitingle ilgili yapılan ortak açıklama şöyle:

Sivas katliam davasında zamanaşımını tanımıyoruz!
Yüreğimizdeki yangın devam ediyor!
ADALET İÇİN
31 Mart’ta Kadıköy’de buluşuyoruz!

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Sivas katliamı davasında firari sanıklara ilgili olarak verdiği zamanaşımı kararı hukuksal açıdan Türkiye için tam bir utanç belgesidir, insanlığa karşı işlenmiş suçlarda zamanaşımı olmaz. 
Bu karar, adalet duygusuna vurulmuş bir darbedir.
Bu karar, yalnızca 5 firari katliam sanığının affedilmesi ile sınırlı bir karar değildir, onlar şahsında binlerce katliam sanığının aklanmasıdır.
Bu karar, Madımak Oteli’nde konaklayan bilim, kültür ve sanat insanlarını yakmak için 8 saat otel önünde “yakın ula yakın” diye çığlıklar atan, “Cumhuriyet burada kuruldu, burada yıkılacak” diyen binlerce katliam sanığının affedilmesidir! İktidar eliyle Türkiye gericiliğinin ödüllendirilmesidir.
Bundan dolayı yüreğimizdeki yangın halen devam ediyor!
Sivas katliamı başta olmak üzere bütün katliamlar insanlığa karşı işlenmiş suç olarak kabul edilene kadar mücadelemiz devam edecek!
Katliamın bütün sanıkları ve dönemin yöneticileri yargı önüne çıkartılana kadar mücadelemiz devem edecek!
Bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız!
İnsan olmanın onurunu hisseden, vicdan sahibi herkesi mitinge davet ediyoruz!

31 Mart, Cumartesi, Saat 12:00
İstanbul KADIKÖY Meydanı

Alevi Bektaşi Federasyonu 
Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
Alevi Kültür Dernekleri
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı

Bu yazı toplam 960 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Veli GÜLSOY
1.Hızırşah
İsmail SAÇLI
SİVAS GÜNLERİ!
H.Habip Taşkın
DAMDA NE DAMI?
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Yenilenen Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel Olmuş
Güzel
İdare Eder
Kötü