17 Eylül 2019 Salı Saat 14:19
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DATÇA CEMEVİ RESMİ İBADETHANE OLARAK TANINDI
16 Mayıs 2018 Çarşamba Saat 10:58
EŞİT YURTTAŞLIK YOLUNDA BİR ADIM DAHA... "DATÇA CEMEVİ RESMİ İBADETHANE OLARAK TANINDI" Datça cemevinin elektrik ve su sözleşmelerinden abonelik ücreti alınmadığı ve böylece cemevin

"DATÇA CEMEVİ RESMİ İBADETHANE OLARAK TANINDI"Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi “eşit yurttaş” mücadelesinde bir adım daha ilerledi.


Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi yönetimi 2017 yılından bugüne kadar AYDEM ELEKTRÄ°K ve MUĞLA BÜYÜK ŞEHÄ°R BELEDÄ°YE BAŞKANLIĞI’na yaptığı başvurularda Avrupa Ä°nsan Hakları Mahkemesi ve Ülkemizdeki Yargıtay kararları doğrultusunda ibadethane olarak sayılan cemevlerinin elektrik ve su giderlerinin devletin ibadethanelere sunduğu olanaklar dahilinde değerlendirilmesini istedi.

Bu başvurular neticesinde 2017 Kasım ayında Datça Cemevi resmi ibadethane olarak kabul edilmiş ve AYDEM’le bu kapsamda sözleşme yapılmıştır ve ibadethane olarak kabul edilmesi sebebiyle de abonelik ücreti alınmamıştır. 


14 Mayıs 2018 tarihinde ise MUSKÄ° ile yapılan abonelik sözleşmesiyle Datça Ccemevi ibadethane olarak kabul edilmiş ve böylece Muğla’da bir ilke daha imza atılmıştır.

Bu yazı toplam 222 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Erdoğan SEZER
2.H?z?r?ah Etkinli?i
Veli GÜLSOY
1.Hızırşah
Erdal Yıldırım
FAŞİZME RAMAK KALA..
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Yenilenen Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Çok Güzel Olmuş
Güzel
İdare Eder
Kötü